Tanqo festivalı çərçivəsində ustalardan dərs alırıq! Xarici qonaqlarımız Intermediate səviyyəsində olan rəqqaslara pulsuz master-klasslar verəcəklər: cümə günü – Sesiliya Akosta və Levan Qomelauri, şənbə – Yakof Şonski və Mariam Rossa, bazar günü isə – Aqustina Pyadjo və Maksim Qerasimov.
Harada: Landmark, 22-ci mərtəbə
Nə zaman: 29 noyabr, 18:00 – 19:30;
30 noyabr, 17:30 – 19:00;
1 dekabr, 14:30 – 15:45
Tanqoya aşiqisinizsə, amma nədən başlayacağınızı bilmirsinizsə, o zaman peşəkar tangeroslar bu ehtiraslı rəqsin əsaslarını sizə təmənnasız öyrətməyə hazırdırlar, ancaq bu həftə sonu. Cümə günü – Hulio Saavedra və Beka Qomelauri, şənbə və bazar günləri isə Bakının ən yaxşı rəqs məktəblərinin müəllimləri tərəfindən master-klasslar veriləcək. Dərsləri qaçırmamaq üçün telefonunuza xatırlatma qoyun.
Nə zaman: 29 noyabr, 19:30 – 21:00;
30 noyabr, 16:00 – 17:30;
1 dekabr, 16:00 – 17:15
Tangerosların sevimli axşamları olmadan əsl Tanqo festivalı olmaz – və bu milonqadır.
Harada: Nizami Restaurant&Lounge və Landmark, 22-ci mərtəbə
Nə zaman: 29 noyabr, 21:30 – 05:00;
30 noyabr, 22:30 – 05:00;
1 dekabr, 22:00 – 00:00
Çılğın rəqslər, balkan motivləri və bol əyləncə: Emir Kusturitsa “The No Smoking Orchestra” qrupu ilə birlikdə ilk dəfə olaraq cümə günü axşamında Bakıda çıxış edəcək. Əla əhval-ruhiyyəyə zəmanət verilir!
Nə zaman: 29 noyabr, 20:00
Canlı musiqi və peşəkar rəqqaslarla birlikdə tanqo qala şousunu qaçırmayın!
Harada: "Nizami" kino mərkəzi
Nə zaman: 30 noyabr, 21:00 – 22:15
Park Bulvar ticarət mərkəzində ənənəvi "Rotary qış festivalı" xeyriyyə yarmarkası keçiriləcək.
Harada: Park Bulvar
Nə zaman: 30 noyabr, 10:00 – 23:00
Payızın sonu yəqin ki, ulduzları seyr etmək üçün tam uyğun vaxtdır. Şamaxıda yerləşən N. Tusi adına astrofizika rəsədxanasında "Kosmik düşərgə" keçiriləcək. İştirakçılar iki saat ərzində, 18:00-20:00 arası teleskop vasitəsilə ulduzları izləyə biləcəklər. Sadəcə səmanın aydın olacağına ümid etmək qalır.
Harada: toplanma Gənclik metrostansiyasının yaxınlığında
Nə zaman: 30 noyabr, 12:30 – 22:30
"Ağıllı Bakı" layihəsinin ikinci proqramı başladı. Əgər uşağınız 7-14 yaşlarındadırsa, ona Aleksandr Fleminqin eksperimentini təkrarlamaq, Petrinin çaşkalarında mikroskopla bakteriyaların və kif göbələklərinin həyat və ölüm uğrunda necə mübarizə apardığını müşahidə etmək, öz əlləri ilə porşen mühərrikinin modelini toplamaq və polimerləri araşdırmaq maraqlı olacaq.
Harada: “XXI Əsr” Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
Nə zaman: 30 noyabr və 1 dekabr, 10:00 – 20:00
Qış nağılı bu həftə sonu başlayır! Bazar günü "Nargis" fondunun təşkilatçılığı ilə "Soyuq əllər, isti ürək" xeyriyyəçilik yarmarkası açılır. Bizi isti ətirli içkilər, ləziz qəlyanaltılar, müxtəlif təamlar, bəzək-düzəklər və yeni il əhvalı gözləyir! Ən əsası isə yaxşılıq etmək fürsəti var, çünki əldə olunan bütün gəlir uşaqların müalicəsinə xərclənəcək.
Harada: Fəvvarələr meydanı
Nə zaman: 1 dekabr
Bazar günü "Vinsent Van Qoq – Yeni baxış" filmi nümayiş olunacaq. Rəssamın ölümünün 125 illiyinə həsr olunmuş film Amsterdamdakı Van Qoq muzeyinin kuratorları ilə birlikdə hazırlanmışdır. Tamaşaçı Van Qoqun geniş mirasının kolleksiyasını izləyə biləcək və XIX əsrin rəssamlarının həyatına qərq olacaq.

29-30 ноября - 1 декабря
В рамках танго фестиваля берем уроки у мастеров! Бесплатные мастер-классы для продвинутых танцоров уровня Intermediate дают наши зарубежные гости: в пятницу – Сесилия Акоста и Леван Гомелаури, в субботу – Якоф Шонски и Мариам Росса, а в воскресенье – Агустина Пьяджо и Максим Герасимов.
Где: Landmark, 22-й этаж
Когда: 29 ноября, 18:00 – 19:30
30 ноября, 17:30 – 19:00
1 декабря, 14:30 – 15:45
Если вы давно влюблены в танго, но не знали, с чего начать, профессиональные тангерос готовы обучить вас азам этого страстного танца совершенно безвозмездно, но только в эти танцевальные выходные. В пятницу мастер-класс дадут Хулио Сааведра и Бека Гомелаури, а в субботу и воскресенье – преподаватели лучших бакинских танцевальных школ. Поставьте напоминание в телефоне, чтобы не пропустить урок.
Когда: 29 ноября, 19:30 – 21:00
30 ноября, 16:00 – 17:30
1 декабря, 16:00 – 17:15
Фестиваль танго не был бы настоящим фестивалем без любимых вечеров всех тангерос – и это милонга.
Где: Nizami Restaurant&Lounge и Landmark, 22-й этаж
Когда: 29 ноября, 21:30 – 05:00
30 ноября, 22:30 – 05:00
1 декабря, 22:00 – 00:00
Зажигательные танцы, балканские мотивы и много веселья: Эмир Кустурица вместе со своей группой The No Smoking Orchestra впервые выступит в Баку пятничным вечером. Отличное настроение гарантировано!
Когда: 29 ноября, 20:00
Не пропустите гала-шоу танго с живой музыкой и выступлениями профессиональных танцоров!
Где: киноцентр «Низами»
Когда: 30 ноября, 21:00 – 22:15
В торговом центре Park Bulvar пройдет традиционная благотворительная ярмарка «Зимний фестиваль Rotary».
Где: Park Bulvar
Когда: 30 ноября, 10:00 – 23:00
Конец осени, возможно, лучшее время для наблюдения за звездами. В астрофизической обсерватории имени Н.Туси в Шемахе пройдет «Космический лагерь» – все участники смогут понаблюдать в телескоп два часа, с шести до восьми вечера. Остается надеяться, что небо будет ясным.
Где: сбор у ст.м. Гянджлик
Когда: 30 ноября, 12:30 – 22:30
Стартовала вторая программа проекта «Умный Баку». Если вашему ребенку от 7 до 14 лет, ему будет интересно повторить эксперимент Александра Флеминга и понаблюдать в микроскоп, как бьются не на жизнь, а на смерть бактерии и плесневые грибы на чашках Петри, собрать своими руками модель поршневого двигателя и разобраться в полимерах.
Когда: 30 ноября и 1 декабря, 10:00 – 20:00
Зимняя сказка начнётся уже на этой неделе! В воскресенье откроется ярмарка благотворительного фонда Nargis «Холодные руки, горячее сердце». Нас ждут горячие ароматные напитки, вкусные закуски, разнообразные лакомства, безделушки и новогоднее настроение! А главное – возможность творить добро, ведь все вырученные деньги пойдут на лечение деток.
Где: площадь Фонтанов
Когда: 1 декабря
В воскресенье покажут фильм «Винсент Ван Гог – Новый взгляд», подготовленный совместно с кураторами музея Ван Гога в Амстердаме к 125-летию смерти художника. Зритель получит беспрецедентный доступ к обширнейшей коллекции наследия Ван Гога и погрузится в жизнь художников конца XIX столетия.