19-21 oktyabr tarixlərində Bakıda ilk beynəlxalq animasiya festivalı keçirilir. Proqrama uşaqlar və böyüklər üçün onlarla animasiya filmi, master-klasslar, Azərbaycan animasiyası haqqında kitabın təqdimatı, "ReAnimation" sərgisi və ən yaxşı qısametrajlı azərbaycan animasiya filmi üzrə müsabiqə daxildir. Festivalın rəsmi saytını izləyin.
photo5352773052326324674
Azərbaycan fotoqrafları YAY Qalereyasında keçirilən yeni sərgidə ətraf mühitin dəyişikliklərini, strukturunu və  funksiyalarını araşdırır.
photo5352773052326324676
Harada: İçərişəhər, Böyük Qala küç., 5
Nə vaxt: 19.10 – 30.11.2018, 12:00 – 20:00
Jean-Christophe Cholet'in abstrakt improvizasiyaları ilə yorucu olmayan piano parçasını və caz festivalı çərçivəsində INITIATIVES triosunu dinləyirik.
jazz_new_1.2.1
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 20:00
Vegetarian yeməkləri və çoxlu Hind rəqsləri - Navratri festivalında. Dandia rəqs çubuqları hər kəsə çatacaq. Rəngarəng geyinməyi unutmayın!
photo5352773052326324675
Harada: Kishmish Hall
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 19:00
Şənbə axşamı Əli Əmirlinin "Ağa Məhəmməd Şah Qacar" pyesi əsasında Azərpaşa Nemətovun "Şah Qacar" tamaşasına baxmağa gedirik. Bəstəkar - xalq artisti Siyavuş Kərimi.
photo5928316163392120871
Harada: Azərbaycan Dövlət Akademik Dram Teatrı
Məktəbliləri Azərbaycan xalçaçılıq sənətinin tarixinə və master-klasslarına tematik ekskursiyalı art-şənbə gözləyir.
photo5930356148303669306
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 12:00 – 16:00
9-cu Avropa Film Festivalı çərçivəsində rejissor José Luis Garci'nin Benito Perez Galdos'un romanı əsasında çəkilmiş "Baba" filminə baxırıq.
photo5930168372333488161
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 15:00
Kino tənqidçisi Ülvi Mehti ilə caz filmlərini izləyiriq: Şənbə günü Louis Malle'nin "Eşafota qalxan lift" və bazar günü Bertrand Tavernier'in "Gecə yarısına yaxın".

The first international animation festival is being held during 19 – 21 October in Baku. The program includes tens of animation films for kids and adults, workshops, presentation of a book about Azerbaijan animation, "Re-animation" exhibition and tournament for the best Azerbaijan animated short film. Keep track on official festival website.
Azerbaijan photographers study a structure, functions and changes of surrounding environment at YAY Gallery's new exhibition.
Location: Icheri Sheher, Beyuk Gala str. 5
Date: 19.10 - 30.11.2018, 12:00 - 20:00
Within frames of Baku Jazz festival let us listen to discreet keyboard passage works with Jean-Christophe Cholet and his Trio’s INITIATIVES abstract improvisations.
Location: Rotunda Jazz Club
Date: 20 October , 20:00
Vegetarian food and great deal of Indian dances are at the Navratri festival. Sticks for Dandiya dance will be sufficient for all interested persons. Do not forget to put on bright clothes!
Location: Kishmish Hall
Date: 20 October, 19:00
Azerpasha Nematov’s “Shah-Gadjar” production on Ali Amirli’s “Aga Mahammad Gajar” play is to be demonstrated for you. The composer is a National actor Sijavush Kerimi.
Location: Azerbaijan Academic Dramatic theater
Schoolchildren will have pleasure to participate at art Saturday with thematic excursion, while immersing into history of the Azerbaijan carpet weaving and master classes.
Location: Carpet Museum
Date: 20 October, 12:00 - 16:00
Within frames of the 9th European film festival let us watch "Grandfather" film on base of Benito Peres Galdos's novel, the director is José Luis Garci.
Location: Park Cinema Flame Towers
Date: 20 October, 15:00
Let us jointly with film critic Ulvi Mehti watch jazz films: Louis Malle’s «Elevator to the Gallows» on Saturday and Bertrand Tavernier’s "Round midnight" on Sunday.