19-21 oktyabr tarixlərində Bakıda ilk beynəlxalq animasiya festivalı keçirilir. Proqrama uşaqlar və böyüklər üçün onlarla animasiya filmi, master-klasslar, Azərbaycan animasiyası haqqında kitabın təqdimatı, "ReAnimation" sərgisi və ən yaxşı qısametrajlı azərbaycan animasiya filmi üzrə müsabiqə daxildir. Festivalın rəsmi saytını izləyin.
photo5352773052326324674
Azərbaycan fotoqrafları YAY Qalereyasında keçirilən yeni sərgidə ətraf mühitin dəyişikliklərini, strukturunu və  funksiyalarını araşdırır.
photo5352773052326324676
Harada: İçərişəhər, Böyük Qala küç., 5
Nə vaxt: 19.10 – 30.11.2018, 12:00 – 20:00
Jean-Christophe Cholet'in abstrakt improvizasiyaları ilə yorucu olmayan piano parçasını və caz festivalı çərçivəsində INITIATIVES triosunu dinləyirik.
jazz_new_1.2.1
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 20:00
Vegetarian yeməkləri və çoxlu Hind rəqsləri - Navratri festivalında. Dandia rəqs çubuqları hər kəsə çatacaq. Rəngarəng geyinməyi unutmayın!
photo5352773052326324675
Harada: Kishmish Hall
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 19:00
Şənbə axşamı Əli Əmirlinin "Ağa Məhəmməd Şah Qacar" pyesi əsasında Azərpaşa Nemətovun "Şah Qacar" tamaşasına baxmağa gedirik. Bəstəkar - xalq artisti Siyavuş Kərimi.
photo5928316163392120871
Harada: Azərbaycan Dövlət Akademik Dram Teatrı
Məktəbliləri Azərbaycan xalçaçılıq sənətinin tarixinə və master-klasslarına tematik ekskursiyalı art-şənbə gözləyir.
photo5930356148303669306
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 12:00 – 16:00
9-cu Avropa Film Festivalı çərçivəsində rejissor José Luis Garci'nin Benito Perez Galdos'un romanı əsasında çəkilmiş "Baba" filminə baxırıq.
photo5930168372333488161
Nə vaxt: 20 oktyabr, saat 15:00
Kino tənqidçisi Ülvi Mehti ilə caz filmlərini izləyiriq: Şənbə günü Louis Malle'nin "Eşafota qalxan lift" və bazar günü Bertrand Tavernier'in "Gecə yarısına yaxın".

19 – 21 октября в Баку проходит первый международный фестиваль анимации. В программе – десятки анимационных фильмов для детей и взрослых, мастер-классы, презентация книги об азербайджанской анимации, выставка «РеАнимация» и конкурс на лучший азербайджанский короткометражный анимационный фильм. Следите за официальным сайтом фестиваля.
Азербайджанские фотографы исследуют структуру, функции и изменения окружающей среды в новой выставке YAY Gallery.
Где: Ичеришехер, ул. Беюк Гала, 5
Когда: 19.10 – 30.11.2018, 12:00 – 20:00
Слушаем ненавязчивые клавишные пассажи с абстрактными импровизациями Жана-Кристофа Шоле и его трио INITIATIVES в рамках джазового фестиваля.
Где: Rotunda Jazz Club
Когда: 20 октября, 20:00
Вегетарианская еда и много-много индийских танцев – на фестивале Навратри. Палочек для танца дандия хватит на всех желающих. Не забудьте одеться ярко!
Где: Kishmish Hall
Когда: 20 октября, 19:00
Субботним вечером идем смотреть постановку «Шах Каджар» Азерпаши Нематова по пьесе Али Амирли «Ağa Məhəmməd şah Qacar». Композитор – народный артист Сиявуш Керими.
Где: Азербайджанский академический драматический театр
Школьников ждет арт-суббота с тематической экскурсией, погружением в историю азербайджанского ковроткачества и мастер-классами.
Когда: 20 октября, 12:00 – 16:00
В рамках 9-го Европейского кинофестиваля смотрим фильм «Дедушка» по роману Бенито Переса Гальдоса, режиссер – Хосе Луис Гарси.
Когда: 20 октября, 15:00
Смотрим джазовые фильмы с кинокритиком Ульви Мехти: «Лифт на эшафот» Луи Маля в субботу и «Около полуночи» Бертрана Тавернье в воскресенье.