Hekayə yeniyetmə yaşlarında məktəbdə silahlı atışmadan möcüzəvi şəkildə sağ çıxmış və bu hadisənin bütün gələcək həyatına təsir göstərmiş pop-ulduzdan bəhs edir. Baş rolu Natali Portman ifa edir. O, Vox Lux filmindəki işi ilə bağlı təəssüratlarını eksklüziv müsahibəsində bölüşüb.
Nə zaman: 7-13 mart
Bu həftə sonu Puşkinin “Qaratoxmaq qadın” povestinə əsasən yazılmış Çaykovskinin operasının yeni quruluşundan zövq ala bilərik. Tamaşanın quruluşu üçün gənc rejissor, opera rejissorluğu üzrə Beynəlxalq müsabiqələrin laureatı Aleksey Smirnov dəvət olunub.
Harada: Bakı Musiqi Akademiyasının OPERA Studiyası
Nə zaman: 8-11 mart
Bayram axşamınızı istedadlı italyan musiqiçi, virtuoz, caz festivallarının laureatı Fabio Leporenin konserti ilə rəngləndirin. Bakıda verdiyi konsertini o, Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr edəcək. Müsbət emosiyalar və bayram əhvalına hazır olun!
Nə zaman: 8 mart, 20:00
Bu həftə sonu uşaqları "Çeburaşka" tamaşası ilə sevindirin.
Nə zaman: 9 mart, 14:00
Şənbə günü aktyor Ərəblinskinin faciəli və müəmmalı taleyinin sirləri açılacaq. ("Artistin taleyi").
Nə zaman: 9 mart, 19:00
"Leyli və Məcnun" tamaşası – ruhun dərinliyinə toxunan ürkək, sonsuz sevgi və sadiqlik haqqında olan hekayədir.
Harada: Marionet Teatrı
"Salvador Dali: ölümsüzlük axtarışında" filmi – əfsanəvi rəssamın həyatına, sənətinə və sevgi hekayəsinə bir yolculuqdur. Bu film sayəsində rəssamın müsahibəsini dinləmək və heç vaxt nümayiş olunmamış eksklüziv kadrları görmək üçün unikal şansımız olacaq.
Nə zaman: 10 mart, 13:00
Bazar günü uşaqlarınızla vaxt keçirmək və onları teatra alışdırmaq üçün böyük bir fürsətdir ("Qaraca qız")
Nə zaman: 10 mart, 14:00
Əgər hələ də "Kəlağayı: Dünən - Bu gün – Sabah" interaktiv sərgisini ziyarət etməmisinizsə, onda bunu etməyin tam vaxtıdır.
Harada: Kiçik QalArt Gallery
Nə zaman: 9 mart – 15 may
Bu bazar günü Jah Khalib Bakıda çıxış edəcək. Biz isə əziz oxucularımızı sevindirmək üçün tələsirik – jurnalın yeni sayında onun konsertinə bilet əldə edə biləcəksiniz. Şansınızı sınamağı unutmayın!

This is a story about American pop star, who miraculously survived after a school shooting as a teenager, which affected her whole life. Natalie Portman plays the main character and she shared her impressions about working in Vox Lux movie in exclusive interview.
Time: 7-13 March
This weekend we will be able to enjoy new play of the opera by Tchaikovsky "Queen of spades" written based on the namesake novel by Pushkin. For the setting was invited young director, the winner of International Competition for Opera Directors Aleksey Smirnov.
Time: 8-11 March
Brighten up the festive evening with a concert of talented Italian musician, virtuoso, winner of jazz festivals Fabio Lepore. He will dedicate his concert in Baku to the International Women's Day. Positive emotions and holiday mood guaranteed!
Venue: Rotunda Jazz Club
Time: 8 March, 20:00
Children’s play “Cheburashka” will make your kids happy this weekend.
Venue: Young Spectator's Theatre
Time: 9 March, 14:00
On Saturday we will reveal the secrets of tragic and mysterious fate of the actor Huseyn Arablinski (“Artist’s Fate”)
Time: 9 March, 19:00
“Leyli and Majnun” play is a story of quivering, eternal love and loyalty, which touches the very bottom of the soul.
Venue: Puppets theatre
Movie "Salvador Dalí: In Search of Immortality" is a guide to life, art and a love story of the legendary painter. Thanks to this movie we will have a unique chance to listen to an interview of the artist and see exclusive shots, which have never been shown before.
Time: 10 March, 13:00
Sunday is always a good opportunity to spend some time with your kids and enclose them to theatre! (“Gypsy girl” – “Qaraca qız”)
Time: 10 March, 14:00
If you still haven’t visited interactive exhibition: “Kelaghayi: yesterday – today - tomorrow”, then it’s time to do it.
Time: 9 March – 15 May
This Sunday Jah Khalib is performing in Baku. And we are happy to tell our readers – in the new issue of our magazine you will be able to find tickets to his concert. Do not forget to try your luck!