14 fevralda Bakı fotoqrafiya evi açılır, burada iki ay ərzində İçərişəhərin həyatı və tarixi haqqında vizual hekayələrə həsr olunmuş «İçərişəhər» fotosərgisi keçiriləcək. Giriş pulsuzdur.
Harada: Böyük Qala
Nə zaman: 15.02.19 – 14.04.19
Bu cümə günü ölkəmizdə və xaricdə gənc istedadları kəşf edən «Qış» Beynəlxalq uşaq festivalı keçiriləcək. Biz isə Nargis jurnalının yeni sayını almaqla bilet qazana biləcəyinizi xatırladaq. Şansınızı qaçırmayın!
Nə zaman: 15 fevral, 19:00
Elçin Əfəndiyevin pyesi əsasında Azərbaycanın ilk aktyoru olan Hüseyn Ərəblinskinin həyatı və yaradıcılığı haqqında "Sənətkarın taleyi" adlı bədii tamaşanı seyr edirik.
Nə zaman: 15 fevral 19:00
Cümə günü axşam Fuad Axundov Germanaijan sərgisi çərçivəsində «Azərbaycan tarixinin alman səhifələri» leksiyasını məruzə edəcək. Giriş pulsuzdur, əvvəlcədən qeydiyyatdan keçməyi unutmayın.
Harada: Kirxa (Kapellhaus)
Harada: 15 fevral, 19:30
İki gün ərzində amerikalı dirijor Hobart Erlın rəhbərliyi altında Üzeyir Hacıbəyov adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin ifasında klassik musiqi dinləmək imkanımız olacaq.
16 fevral, 20:30
Şənbə axşamı həm ruhumuz, həm də bədənimizlə «Jizel» baletini seyr edərək dincələcəyik.
Harada: Azərbaycan Dövlət akademik opera və balet teatrı
Nə zaman: 16 fevral, 19:00
25 il ərzində ilk dəfə Rusiya müğənnisi, prodüser və bəstəkar Maksim Fadeyev yenidən solo konsertlər verir. O artıq Moskvada çıxış edib, bu şənbə isə artisti Bakıda qarşılayırıq. Qaçırmayın!
Harada: Bakı Konqres mərkəzi
Nə zaman: 16 fevral, 20:00
Balaca teatr həvəskarları dünya xalqları nağıllarının qəhrəmanlarını görə, aparıcılarla sual cavab oyunu oynaya, tamaşada iştirak edə və qəhrəmanların hansının «yaxşı», hansının «pis» olduğuna qərar verə biləcəklər.
Harada: Rus Dram teatrı
Nə zaman: 17 fevral, 12:00
Bazar günü Van Qoqun ölümündən 125 il ötməsi ilə bağlı çəkilmiş «Vinset Van Qoq – yeni baxış» filmini seyr etmək olacaq. Film-sərgi bizə tanınmış dahi fırça ustasının zəngin kolleksiyasını göstərəcək, dünyanın aparıcı sənətşünaslarının interpretasiyasını təqdim edəcək, həmçinin böyük rəssamın yaradıcılığının yeni araşdırmaları haqqında bəhs edəcək.

14 февраля открывается Бакинский дом фотографии, где в течение двух месяцев будет действовать фотовыставка «Внутренний город», посвящённая визуальным рассказам о жизни и истории Ичеришехер. Вход свободный.
Где: Böyük Gala
Когда: 15.02.19 – 14.04.19
В эту пятницу состоится Международный детский фестиваль «Зима», который откроет зрителям юные таланты страны и зарубежья. А мы напоминаем, что вы можете выиграть билет, купив новый номер журнала Nargis. Не забудьте попытать свою удачу!
Когда: 15 февраля, 19:00
Смотрим художественную постановку пьесы Эльчина Эфендиева «Судьба артиста» о жизни и творчестве Гусейна Араблинского, первого азербайджанского киноактера.
Пятничным вечером Фуад Ахундов в рамках выставки Germanaijan проведёт лекцию "Немецкие страницы истории Азербайджана”. Вход свободный, только не забудьте зарегистрироваться заранее.
Где: Кирха
Когда: 15 февраля, 19:30
Целых два дня у нас будет возможность послушать классическую музыку в исполнении Государственного симфонического оркестра имени Узеира Гаджибекова под руководством американо-украинского маэстро Хобарта Эрла.
16 февраля, 20:30
Субботним вечером отдыхаем душой и телом за просмотром балета «Жизель».
Когда: 16 февраля, 19:00
Впервые за 25 лет российский певец, продюсер и композитор Максим Фадеев вновь даёт сольные концерты. Он уже выступил Москве, а в эту субботу встречаем артиста в Баку. Не пропустите!
Где: Бакинский Конгресс центр
Когда: 16 февраля, 20:00
Маленькие любители театра смогут увидеть героев сказок народов мира, поиграть с ведущими в вопросы и ответы, принять участие в спектакле и решить, кто из героев «хороший», а кто «плохой».
Когда: 17 февраля, 12:00
Воскресным днём стоит посмотреть фильм «Винсент Ван Гог – Новый взгляд», который был подготовлен к 125-летию со дня смерти Ван Гога. Фильм-выставка покажет нам богатейшую коллекцию работ признанного гения кисти, предложит интерпретации ведущих искусствоведов мира, а также расскажет о новейших исследованиях творчества великого живописца.