14 fevralda Bakı fotoqrafiya evi açılır, burada iki ay ərzində İçərişəhərin həyatı və tarixi haqqında vizual hekayələrə həsr olunmuş «İçərişəhər» fotosərgisi keçiriləcək. Giriş pulsuzdur.
Harada: Böyük Qala
Nə zaman: 15.02.19 – 14.04.19
Bu cümə günü ölkəmizdə və xaricdə gənc istedadları kəşf edən «Qış» Beynəlxalq uşaq festivalı keçiriləcək. Biz isə Nargis jurnalının yeni sayını almaqla bilet qazana biləcəyinizi xatırladaq. Şansınızı qaçırmayın!
Nə zaman: 15 fevral, 19:00
Elçin Əfəndiyevin pyesi əsasında Azərbaycanın ilk aktyoru olan Hüseyn Ərəblinskinin həyatı və yaradıcılığı haqqında "Sənətkarın taleyi" adlı bədii tamaşanı seyr edirik.
Nə zaman: 15 fevral 19:00
Cümə günü axşam Fuad Axundov Germanaijan sərgisi çərçivəsində «Azərbaycan tarixinin alman səhifələri» leksiyasını məruzə edəcək. Giriş pulsuzdur, əvvəlcədən qeydiyyatdan keçməyi unutmayın.
Harada: Kirxa (Kapellhaus)
Harada: 15 fevral, 19:30
İki gün ərzində amerikalı dirijor Hobart Erlın rəhbərliyi altında Üzeyir Hacıbəyov adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin ifasında klassik musiqi dinləmək imkanımız olacaq.
16 fevral, 20:30
Şənbə axşamı həm ruhumuz, həm də bədənimizlə «Jizel» baletini seyr edərək dincələcəyik.
Harada: Azərbaycan Dövlət akademik opera və balet teatrı
Nə zaman: 16 fevral, 19:00
25 il ərzində ilk dəfə Rusiya müğənnisi, prodüser və bəstəkar Maksim Fadeyev yenidən solo konsertlər verir. O artıq Moskvada çıxış edib, bu şənbə isə artisti Bakıda qarşılayırıq. Qaçırmayın!
Harada: Bakı Konqres mərkəzi
Nə zaman: 16 fevral, 20:00
Balaca teatr həvəskarları dünya xalqları nağıllarının qəhrəmanlarını görə, aparıcılarla sual cavab oyunu oynaya, tamaşada iştirak edə və qəhrəmanların hansının «yaxşı», hansının «pis» olduğuna qərar verə biləcəklər.
Harada: Rus Dram teatrı
Nə zaman: 17 fevral, 12:00
Bazar günü Van Qoqun ölümündən 125 il ötməsi ilə bağlı çəkilmiş «Vinset Van Qoq – yeni baxış» filmini seyr etmək olacaq. Film-sərgi bizə tanınmış dahi fırça ustasının zəngin kolleksiyasını göstərəcək, dünyanın aparıcı sənətşünaslarının interpretasiyasını təqdim edəcək, həmçinin böyük rəssamın yaradıcılığının yeni araşdırmaları haqqında bəhs edəcək.

On February 14th opens Baku House of Photography, where during two months will take place "Inner City" photo exhibition, dedicated to visual stories about life and history of the Icheri Sheher. Free entrance.
Venue: Boyuk Qala
Time: 15.02.19 – 14.04.19
This Friday will take place the International children's festival Winter which will discover to the audience young talents from our country and abroad. And we remind you that you can win the ticket, by bying the new issue of Nargis Magazine. Do not forget to try your luck!
Time: 15 February, 19:00
Let's watch art setting of the play by Elchin Efendiyev "The Artist's Fate" about life and art of Huseyn Arablinsky, the first Azerbaijani film actor.
On Friday evening Fuad Akhundov will give a talk within the Germanaijan exhibition called "The German pages in Azerbaijani history". Free entrance, just do not forget to sign up in advance.
Venue: Kirche (Church of the Savior)
Time: 15 February, 19:30
For the whole two days we will have an opportunity to listen to classical music performed by Uzeir Gadzhibekov State symphonic orchestra conducted by the American-Ukrainian maestro Hobart Earle.
On Saturday evening we relax our soul and body by watching the ballet Giselle.
Time: 16 February, 19:00
For the first time in 25 years the Russian singer, producer and composer Maxim Fadeev is giving solo concerts again. He already prerformed in Moscow, and this Saturday we will meet the artist in Baku. Do not miss it!
Venue: Baku Congress Hall
Time: 16 February, 20:00
Little theater lovers will be able to meet with world's folk fairytale characters, to play with hosts in questions and answers, to participate in a play and to find out who are the "good" and the"bad" guys.
Time: 17 February, 12:00
On Sunday it is worth watching the movie "Vincent van Gogh: A New Way of Seeing" which was prepared for the 125 anniversary of Van Gogh's death. This movie exhibition will show us the richest collection of works of the recognized paintbrush genius, offer interpretations of world's leading art critics and also tell us about the latest researches on works of the great painter.