Bu cümə günü Azərbaycan xalq artisti, rəqqasə, xoreoqraf-baletmeyster, pedaqoq Roza Cəlilovanın 90 illik yubileyinə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçiriləcək.
Harada: Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət akademik filarmoniyası
Nə zaman: 19:00
Nə vaxtsa düşünmüsünüzmü istirahət şüurlu ola bilər? Cavabınız yoxdursa, o zaman amerika yazıçısı, futurist və Silikon Vadisinin biznes məsləhətçisi Aleks Suçjunq-Kim Panqın "Yaradıcı yanaşmanın və məhsuldarlığın inkişaf etdirilməsi üçün istirahətin vacibliyi" adlı məruzəsini qaçırmayın. Məruzədə o, daha çox işləyərək, daha yaxşı nəticə almaq mifini yox edəcək, məhsuldar və faydalı şəkildə istirahət etmək barədə məsləhətlər verəcək. Məruzə "İnsan: Özünü dərk et" proqramı çərçivəsində keçiriləcək.
Harada: Bakı ali neft məktəbi/ Yeni kampus
Nə zaman: 16 may, 18:00
17 may, 11:00
Ritm, rəqs və gözəl musiqi: Bakıda 35-ci bədii gimnastika kuboku keçiriləcək. Yarışmada 39 ölkədən gimnast qızlar iştirak edəcək, Miri Yusif isə çempionatın səfiri olacaq. Qaçırmaq olmaz!
Harada: Milli gimnastika arenası
Nə zaman: 16-19 may
"Azərbaycan gəncləri 2017-2021-ci illərdə" layihəsi çərçivəsində idman orientirinqi üzrə altıncı Beynəlxalq Heydər Əliyev kuboku keçiriləcək. Turnir cümə günü start verir!
Nə zaman: 17-19 may
Daha çox Fizzochi kimi tanınan qraffiti-rəssam Fizuli Əliyev arzu edən hər kəslə sənət, onun metodları və problematikası haqqında müzakirə aparacaq.
Harada: ARTIM Layihə məkanı. İçərişəhər, Böyük Qala küçəsi 30, 001 A
Nə zaman: 17 may, 19:00
18 mayda bütün dünyada "Beynəlxalq muzeylər günü" qeyd olunur. Bu münasibətlə 12 Azərbaycan muzeyi üç günlük "Muzeylər – Park Bulvarın qonaqları" adlı interaktiv tədbir təşkil edir. Müxtəlif master-klasslar, pantomima, konsert proqramı və digər maraqlı hadisələr. Darıxmağa vaxtınız olmayacaq!

А вы когда-нибудь задумывались о том, что отдых может и должен быть сознательным? Если нет, то не пропустите лекцию американского писателя, футуриста и бизнес-консультанта Кремниевой долины Алекса Суджона Кима Пана «Важность отдыха для развития творческого подхода и увеличения продуктивности». На лекции он развеет миф о том, что чем больше мы работаем, тем лучше будет результат, и даст советы, как научиться эффективно и полезно отдыхать. Лекция пройдёт в рамках проекта «Человек: познай себя».
Где: Бакинская высшая школа нефти / Новый кампус
Когда: 16 мая, 18:00
17 мая, 11:00
В эту пятницу состоится торжественное мероприятие, приуроченное к 90-летнему юбилею народной артистки Азербайджана, танцовщицы, хореографа-балетмейстера, педагога Розы Джалиловой.
Где: Азербайджанская государственная академическая филармония имени Муслима Магомаева
Когда: 17 мая, 19:00
В рамках проекта «Азербайджанская молодежь в 2017-2021 годах» будет разыгран шестой Международный кубок Гейдара Алиева по спортивному ориентированию. Соревнование стартует в пятницу!
Когда: 17 – 19 мая
Граффити-художник Физули Алиев, более известный как Fizzochi, порассуждает об искусстве, его методах и проблематике со всеми желающими.
Где: Проектное пространство ARTIM. Ичеришехер, ул. Бёюк Гала 30, 001 А
Ритм, танцы и красивая музыка: в Баку состоится 35-й кубок мира по художественной гимнастике. В соревновании примут участие гимнастки из 39-и стран мира, а звездным послом чемпионата станет Мири Юсиф. Пропустить невозможно!
Когда: 16-19 мая
18 мая во всём мире отмечают «Международный день музеев». В честь этого дня 12 азербайджанских музеев организуют трёхдневное интерактивное мероприятие под названием «Музеи – гости Парк Бульвара». Различные мастер-классы, пантомима, концертные программы и много интересного. Заскучать не получится!