Bu cümə günü Azərbaycan xalq artisti, rəqqasə, xoreoqraf-baletmeyster, pedaqoq Roza Cəlilovanın 90 illik yubileyinə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçiriləcək.
Harada: Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət akademik filarmoniyası
Nə zaman: 19:00
Nə vaxtsa düşünmüsünüzmü istirahət şüurlu ola bilər? Cavabınız yoxdursa, o zaman amerika yazıçısı, futurist və Silikon Vadisinin biznes məsləhətçisi Aleks Suçjunq-Kim Panqın "Yaradıcı yanaşmanın və məhsuldarlığın inkişaf etdirilməsi üçün istirahətin vacibliyi" adlı məruzəsini qaçırmayın. Məruzədə o, daha çox işləyərək, daha yaxşı nəticə almaq mifini yox edəcək, məhsuldar və faydalı şəkildə istirahət etmək barədə məsləhətlər verəcək. Məruzə "İnsan: Özünü dərk et" proqramı çərçivəsində keçiriləcək.
Harada: Bakı ali neft məktəbi/ Yeni kampus
Nə zaman: 16 may, 18:00
17 may, 11:00
Ritm, rəqs və gözəl musiqi: Bakıda 35-ci bədii gimnastika kuboku keçiriləcək. Yarışmada 39 ölkədən gimnast qızlar iştirak edəcək, Miri Yusif isə çempionatın səfiri olacaq. Qaçırmaq olmaz!
Harada: Milli gimnastika arenası
Nə zaman: 16-19 may
"Azərbaycan gəncləri 2017-2021-ci illərdə" layihəsi çərçivəsində idman orientirinqi üzrə altıncı Beynəlxalq Heydər Əliyev kuboku keçiriləcək. Turnir cümə günü start verir!
Nə zaman: 17-19 may
Daha çox Fizzochi kimi tanınan qraffiti-rəssam Fizuli Əliyev arzu edən hər kəslə sənət, onun metodları və problematikası haqqında müzakirə aparacaq.
Harada: ARTIM Layihə məkanı. İçərişəhər, Böyük Qala küçəsi 30, 001 A
Nə zaman: 17 may, 19:00
18 mayda bütün dünyada "Beynəlxalq muzeylər günü" qeyd olunur. Bu münasibətlə 12 Azərbaycan muzeyi üç günlük "Muzeylər – Park Bulvarın qonaqları" adlı interaktiv tədbir təşkil edir. Müxtəlif master-klasslar, pantomima, konsert proqramı və digər maraqlı hadisələr. Darıxmağa vaxtınız olmayacaq!

This Friday a festive event, dated to 90-year anniversary of honored people's artist of Azerbaijan, the dancer, choreographer-ballet master, teacher Roza Jalilova will take place.
Venue: Muslim Magomayev State Philharmonic Hall
Time: 19:00
Within the project Azerbaijan Youth in 2017-2021 the sixth International President Heydar Aliyev Cup on sports orientation will take place. The competition starts on Friday!
Time: 17 – May 19
Graffiti artist Fizuli Aliyev, known as Fizzochi, will talk about art, its methods and perspective with all comers.
Venue: ARTIM Project Space. Icheri Sheher, Boyuk Gala St. 30, 001 A
Time: May 17, 19:00
Have you ever thought that rest can and has to be conscious? If you haven't, then do not miss a lecture of the American writer, futurist and business consultant of Silicon Valley Alex Soojung Kim Pang – “The importance of rest for the development of creativity and increase in productivity”. At a lecture he will dispel the myth that the more we work, the better result we will get and will give advices on how to learn to rest effectively and with benefit. The lecture will take place within the project "Human: Know Yourself".
Venue: Baku Higher Oil School/New campus
Time: 16 May, 18:00
17 May, 11:00
Rhythm, dances and beautiful music: in Baku the 35th Rhythmic Gymnastics World Cup will be held. Gymnasts from 39 countries of the world will participate in a competition and Miri Yusif will be the ambassador. It is impossible to miss!
Venue: National Gymnastic Arena
Time: 16-19 May
On 18 May the whole world celebrates "The international museum day". In honor of this day 12 Azerbaijani museums will organize a three-day interactive event called "The Museums – guests of Park Bulvar". Various master classes, pantomime, concert programs and a lot more of interesting. No way to get bored!